Halloween 4 - Návrat Michaela Myerse

11. březen 2012 | 21.12 |
› 


MV5BMTk3MDkyMjQ3Ml5BMl5BanBnXk Jamin strejda je strašidlo!

Uplynulo deset let od vraždění Michaela Myerse ( George Wilbur ) v Haddonfieldu. Po souboji s Dr. Loomisem ( Donald Pleasence ) v nemocnici a následném výbuchu zůstal Michael v komatu a Loomis byl silně popálen. Teď po deseti letech začal Michaelův mozek znovu vykazovat činost, tudíž je rozhodnuto o jeho převozu z blázince do nemocnice. 

Michaelova sestra Laurie měla dceru Jamie ( Danielle Harris ). Tu adoptovala rodina Carruthersových. Bydlí v Haddonfieldu, Jamie ale trpí ztrátou své matky a hlavně vědomím, že její strýc je proslulý sériový vrah Michael Myers, kvůli čemuž si z ní ostatní děti ve škole dělají legraci. Také trpí halucinacemi. A to ještě neví, že sanitka převážející jejího povedeného strýčka skončila v řece i se dvěma doktory a sanitářem. Ale Dr. Loomis už to ví, neváhá a vyráží do Haddonfieldu zabránit Michaelovi zničit další neviné životy. 

Mezitím adoptivní rodiče Jamie, nařídí své vlastní, starší dceři Rachel ( Ellie Cornell ) aby ji večer pohlídala a vzala ji koledovat. Rachel se to zrovna moc nehodí, má večer rande se svým klukem Bradym ( Sasha Jenson ). Zajde za ním do obchodu kde pracuje, až vyzvedne Jamie ze školy a pojedou jí koupit kostým. To už je ale sleduje Michael, který mezitím zabil dva lidi na benzínce, krátce se tam viděl s Dr. Loomisem a následně jí vyhodil do vzduchu.

Když Loomis dorazí do města, stejně jako v prvním díle vyráži po boku místního šerifa, tentokrát šerifa Bena Meekera ( Beau Starr ) zachránit Jamie než ji Michael najde. Do domu Carruthersových ale přijedou pozdě, rodiče odjeli na oslavu, Rachel a Jamie odešli koledovat a Michael už se také stihl projít po domě, což dokazuje mrtvý pes kterého v domě najdou. S nepořízenou se vrací na stanici ze které se nikdo nehlásí a zjistí, že ji Michael vyvraždil. Pustí tedy do televize varování před Michaelem. Místní chlapi nabijí své zbraně a vyrazí v autech křižovat město a najít ho. Problém je že jsou dost nalitý, což odnese jeden ožrala schovaný ve křoví. Michael mezitím v klidu odřízne město od elektrické energie.

Jamie s Rachel na koledě zazvoní u šerifova domu. Otevře jim jeho dcera Kelly ( Kathleen Kinmont ) společně s Bradym, který se na Rachel naštval když mu řekla že večer s ním nikam nemůže, tak šel za Kelly, o které ví, že se jí líbí. Rachel se s ním pohádá a Jamie se jí zatoulá s ostatními dětmi. Když ji najde, zrovna kolem jede šerif s Loomisem. Naloží obě do auta a jedou se zabarikádovat do šerifova domu. Michael si je ale najde.

Po neúspěšném třetím díle, trpícího nepřítomností Michaela, se v roce 1988 s velkou slávou Michael vrací a je to úspěch.

Příběh je fajn, herci dobří a vraždy roztomilé. Jen jsem nějak nepostřehl vysvětlení, co se vlastně stalo s Laurie. Ale bohatě to nahradí  sympatické herečky Ellie Cornell a Kathleen Kinmont, je to příjemná změna po protivné a nehezké Jamie Lee Curtis z prvních dvou dílů. Také honička po střeše stojí za to, ale jednoznačně nejlepší je poslední scéna s Jamie. Myslím, že Robu Zombiemu asi bylo líto že v pátém díle se konec čtyřky víceméně ignoroval a tak ve svém Halloweenu 2 z roku 2009 udělal něco podobného. Uvidíme co s tím udělá Patrick Lussier, který se chopil dalšího dílu. Jestli ale vůbec vznikne, poslední zprávy mluví o posunutí premiéry až na rok 2014.

Ale zpátky ke čtvrtému dílu. Celkově je to povedený díl, rozhodně jsou v sérii horší díly, i kdybych nepočítal trojku, kde Michael nemůže nic ovlivnit. Trochu tu hapruje logika, Michael je všudypřítomný, v jednu chvíly kouká ze střechy a za tři sekundy už dole vychází ze dveří, ale od slasheru podobného typu já velkou logiku nečekám a ani mi nechybí, hlavně že je zábava. Co se týče hudby, hraje nám tradiční Halloweenská hudba od Johna Carpentera, to je taky fajn.

Ellie Cornell je hezká holka ( alespoň tehdy byla ), bohužel jsem ji viděl už jen v pátém Halloweenu.

Kathleen Kinmont tady neměla moc prostoru, v bílých, krajkových kalhotkách jí to ale opravdu sluší. Z dalších jejích filmů jsem viděl už jen Re-Animátorovu nevěstu, už si ten film ale moc nevybavuju.

Danielle Harris hraje malou Jamie dobře, svoji roli si stejně jako Ellie zopakovala o rok později v pátém Halloweenu. Ještě před Halloweenem si zahrála ve známém seriálu Roseanne, později ve filmech Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela, Dobrodruzi z velkoměsta, hrála dívku na útěku z domova v Zachraňte Willyho, objevila se v seriálu Pohotovost, poté ve filmech Denní světlo, Temná legenda a pak se vrátila do série Halloween, v roce 2007 hrála v jeho remaku Annie Brackett. Hrála ji i o dva roky později v druhém díle. Hrála i ve druhém díle hororu Hatchet, v minulém roce byla k vidění v dalším remaku Noci oživlých mrtvol, tentokrát ve 3D a tenhle rok se objeví ve třetím díle Hatchet.

Donald Pleasence hraje svou životní roli Dr. Loomise opět na výbornou, není k tomu co dodat.

Režisér Dwight Little odvedl dobrou práci, je škoda že ho nakonec vyškrtli z možných režisérů osmého Halloweenu, který tak dostal na starost režisér druhého Halloweenu Rick Rosenthal. Dopadlo to katastrofálně. Dwight Little se angažoval v seriálu Freddyho noční můry, natočil svoji verzi Fantoma opery, se Seagalem stvořil Muže s cejchem smrti, chopil se druhého dílu Zachraňte Willyho, zapojil se do seriálů Millénium a Advokáti, natočil Vraždu v Bílém domě, figuruje i na seznamu tvůrců seriálu 24 hodin. Stvořil trapnou druhou Anakondu a zapojil se do dalších seriálů : Utěk z vězení, Sběratelé kostí a Dům loutek, podle oblíbené videohry natočil Tekkena a pustil se do seriálu Myšlenky zločince.

Čtvrtý Halloween se zkrátka povedl, Michael se vrátil a to je dobře. Bez něj by ve světě hororu bylo hodně smutno.

 Trailer:www.imdb.com/video/screenplay/vi3416981785/

430581_107268072731494_1067912424135_107268016064833_1067912395644_107268036064831_1067912420670_107267992731502_1067912426700_107267979398170_1067912

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře