Sbohem Cinemo

10. březen 2012 | 15.05 | rubrika: Plky

Přemýšlel jsem o tom už asi dva roky. V roce 1991 začal vycházet časopis Cinema. Máma mi sem tam nějaký díl koupila, hlavně když psali o nějakém filmu co jsem chtěl vidět. Vždycky, když přišel do kin nějaký hit, napsali o něm několikastránkovou recenzi, třeba o Jurském parku psali asi na deseti stranách. Nekupovala mi ji pravidelně protože jsem chtěl i spoustu jiných časopisů, třeba Bravo, Popcorn, Pop Live, později comicsy o Spidermanovi, Batmanovi, Lobovi, comicsový magazín Crew a tak podobně. Ale od ledna 2000 jsem Cinemu začal kupovat pravidelně. Bohužel její stvořitelé měli za to, že ji musí pořád nějak vylepšovat a předělávat. První rána přišla se zrušením filmových karet a od roku 2005 šla pomalu ale jistě ke dnu. Recenze začali být čím dál kratší, dnes už je odbydou jednou, maximálně dvěma stranamy, fotky z filmů také povážlivě ubily a ze Cinemy se namísto časopisu o aktuálních filmech stal jakýsi měsíčník pro pamětníky, kde se neustále vzpomíná na dávno mrtvé filmové tvůrce a staré filmy. Sem tam si o nich rád něco přečtu ale tohle je už moc.

V roce 2000 začali vycházet další dva časopisy zaměřené na filmy, Premiere a Total Film. Premiere jsem kupoval od roku 2001 až do jejího zániku v roce 2009. Krásně se četla, barevná a hezká grafika a čtivé recenze i články o natáčení, bohužel i Premiere prošla brutální proměnou a v roce 2008 se zahalila do černého, články byly tak nepřehledné, že se vám ani nechtěli číst, ale pořád to bylo lepší než dnešní Cinema. Total Film je pro mě dodnes nepřekonaný, měl prima recenze, skvělé články a spoustu informací o připravovaných filmech. A v každém díle filmový kvíz. A senzační vtípky. Ale hlavně se nezabývali jen blockbustery a uměleckýmy filmy, ale i pokleslejšímy filmy. Bohužel přestal časopis vycházet asi po devíti číslech, dodnes vlastně nevím proč.

Za nějaký čas přišly časopisy jako DVD Movie, Svět DVD a Filmag. Myslím, že dnes už přežívá jen ten Filmag, který začal kromě pravidelného měsíčníku vydávat i nepravidelné speciály jako Filmag Extra, Filmag o válce a Filmag Téma. Ke každému časopisu přidají i několik DVD, ale většinou jde o nekoukatelné braky.

Taky u nás zkoušeli vydávat slavný hororový časopis Fangoria, ale sehnal jsem jen dvě čísla, takže asi pohořeli.

Dnes už se soustředím jen na Svět filmu, který mě svýmy články a fotkami nabudí i na filmy, které mě předtím nezajímaly, na Filmstage, který je podle mě nástupce vyhořelé Cinemy a Krimi Revue, to je ale časopis s úplně jiným tématem. A ještě Filmag Extra, zaměřený na horory, ale ten si vychází jak se mu zlíbí.

Takže, po dvanácti letech věrnosti Cinemě se s ní musím rozloučit. Ne že bych na ni to kilo měsíčně neměl ale současná Cinema za to kilo prostě nestojí. 

Související články

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

Jak jsem přestal kouřit...

10. březen 2012 | 13.24 | rubrika: Plky

Odpověď : nepřestal. Už jsem podnikl několik pokusů, ale vždycky mě něco tak vynervuje, že si zapálit prostě musím. Dlouho jsem si myslel, že prostě nemám silnou vůli, ale jednou se mi podařilo přestat na dva nebo tři týdny, pořád mi je někdo nabízel a já s úspěchem odmítal, pak mě ale zase něco zdeprimovalo, tak jsem si zapálil. A jelo to dál. Myslím, že spíš nemám důvod s tím končit. Moje zdraví pro mě není dost silná motivace, já se rozhodně šedesáti let, kdy budu chodit o berlích, stát fronty u doktora, důchody už dávno nebudou existovat, už se mi ani nepostaví, nebudu moct pít alkohol ani jíst nezdravě, dožít nechci. Nevím proč všichni lidi chtějí žít co nejdéle, mě bude padesát let tak akorát stačit. Kouřím už jedenáctý rok, až donedávna jsem nad tím nijak nepřemýšlel, ale je fakt, že poslední rok, dva, začínám cítit následky už teď. Vždycky jsem si říkal, že mě to dostihne až ve stáří, ale nedávno jsem běžel na autobus a myslel jsem že vyplivnu plíce. Aspoň zatím nemám ten pověstnej kuřáckej kašel.

Větší motivace jsou ušetřené peníze, kterých za měsíc vyhodím za cigára opravdu dost. Jenže stejně bych je utratil za něco jiného, když přestanete kouřit, začnete víc jíst. Budu kupovat víc jídla, ztloustnu a budu vyhazovat prachy za dietní prášky, o hodně dražší než jsou cigarety. Nehledě na to, že mi cígo fakt bodne když jsem v depresi nebo mám prostě blbej den. 

Nechci se zastávat cigaret, když pár dní nekouřím líbí se mi ta čistá mysl co naběhne, líp se mi dýchá, nejsem pořád tak unavenej, nemám žlutý prsty, popraskaný rty a tak... Ale po pár dnech si stejně řeknu : proč s tím vlastně končit ? To bych musel mít někoho, pro koho by mělo smysl s tím skončit a mít radost z vlastního zdraví. Možná někdy...nebo co...

A nesměl bych chodit do hospody se svejma kámošema, který jsou až na pár výjímek všichni kuřáci.

Související články

komentáře (5) | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

24 hodin na jeden den je málo.

8. únor 2012 | 11.25 | rubrika: Plky

 Tak už se mi vaří voda na kafe, já sedím u notebooku a po delší době píšu něco na blog, když už jsem si udělal čas a zařídil si ho. Jsem právě u ségry, ta s malou Aničkou ještě spí, její přítel Adam sedí vedle mě na gauči a hraje na Playstationu nějakou fantasy hru, a jejich jezevčice Cassie leží vedle něj na zádech, kouká na televizi a sem tam se mě snaží zhypnotizovat pohledem alá Kocour v botách abych ji začal drbat na břiše. Odvážně vzdoruju a soustředím se na psaní. Vlastně ne, musím si do kuchyně pro to kafe a pak půjdu s Adamem na chodbu dát si první dnešní cigaretu, po které se mi vždycky zatočí hlava a nadávám si že jsem nedodržel svoje předzevzetí přestat. Ostatně jako každý rok. Vím že v dnešní době se bere kouření za něco společensky nemravného, všem vadí kouř který je cítit z oblečení ( a který kuřáci necítí ), vajgly na ulici ( které kuřáci nevidí ) a ohrožení smrtelnou rakovinou, kterou nekuřáci neslyší když telefonují z mobilu. Dokázal jsem přestat nejdéle na dva týdny, pak jsem si řekl že budu kouřit jen u činností ke kterým podle mě cigareta patří jako ke kafi, v hospodě k pivu, nebo na zastávce když čekám na autobus ( za což už jsem jednou dostal i pokutu ). Pak jsem ale zjistil že jsem zvyklí kouřit skoro u všeho. Nakonec se mi to alespoň povedlo dost omezit, z vykouřené krabičky za den jsem to zminimalizoval v průměru na pět cigaret denně. Další pokus o definitivní konec podniknu prvního března aby se to dobře pamatovalo.

Poslední dobou svůj blog trochu zanedbávám, nemám teď totiž zaplacený internet tak píšu jen když jsem u ségry, na dlouhé články se ale nemůžu soustředit, hlavně když je malá Anička vzhůru a chce si hrát. Mimochodem, ségra před chvílí vstala, oči má jak angorák, něco na ní asi leze, ale na cigaretu jsem šel nakonec s ní. A hned potom vystřídala Adama u playstationu.

Jinak z DVD která jsem neviděl jsem už asi pět ubral, přečetl jsem dvě knížky, jadna byla životopis Marilyna Mansona a musím říct že ten chlap je fakt magor. Ale písničky má skvělý, alespoň ty starší. Druhou knihu jsem četl asi týden, hlavně proto že mi u ní někdy do očí vhrkly slzy. Byla totiž o Fritzlovi, stvoření které 24 let věznilo svou vlastní dceru ve sklepě, znásilňoval ji a ona tam sama porodila sedm dětí. Jedno zemřelo krátce po porodu, další tři vzal Fritzl nahoru a adoptoval je. Děti tak vyrůstali v normálním světě a netušili že pod jejich nohama žije jejich matka a tři sourozenci. Elisabeth její otec zavřel do sklepa když jí bylo 18 let a ven se dostala když jí bylo 42 let. Otec ji začal zneužívat už v jedenácti, její nejlepší roky života se tedy podobaly peklu. Její dcera Kerstin se ve sklepě narodila a žila tam až do devatenácti let, podobně jako její bráškové Stefan, kterému bylo v době osvobození osmnáct a Felixovi pět. Všichni měli vypadaných spoustu zubů a krváceli jim dásně, protože neměli přístup k čerstvému ovoci a chyběli jim důležité vitamíny, nehledě na to že nikdy neviděli sluneční světlo. Mohl bych toho o tom napsat hodně ale nechám to až budu mít zase v provozu internet protože na to potřebuju klid a pár hodin času. A pár kapesníků.

Taky jsem stihnul poslechnout si soundtrack třetího Halloweenu, přečetl jsem si časopisy které jsem nakoupil a dokonce jsem koukal i na televizi, kde jsem viděl Zbouchnutou a ( ano, stydím se ) zasekl jsem se dokonce u Ordinace v růžové zahradě... nééééééé!!!!!!

Ale teď už je únor a já jsem tenhle rok ještě nebyl v kině, to musím co nejdřív napravit. Jen ještě nevím na co bych měl jít, nic moc teď nedávají asi to risknu s Fincherovými Muži, kteří nenávidí ženy, nebo možná ten čtvrtý Underworld. Teď ale musím jít Anička už se vzbudila tak si jdu vzpomenout na to díťě ve mě a jdu si s ní hrát. Mějte se !

komentáře (6) | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

Šaty dělaj člověka

2. únor 2012 | 00.05 | rubrika: Plky

Tak až se někdy konečně dostanu do toho slavného Nosferatu, přesně tohle si tam oblíknu. Kromě toho všeho co se mi zalíbí až tam.

1317824010_TR2-124-061317823901_JA2-071-10

Související články

komentáře (4) | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

Kam teď ? Kam pak ?

20. leden 2012 | 10.09 | rubrika: Plky

 Tak asi v klidu a úpřímně můžu konstatovat že nestíhám. A to nic. Vedle televize mám asi 30 DVD která jsem ještě neměl šanci zkouknout, v knihovně mám deset knížek které jsem ještě ani nezačal číst, a to některé jsem koupil už před rokem a půl. Nebudu nějak rozebírat ty tisíce písniček které jsem si stáhnul a neslyšel, nebo kompletní seriály Terminátor- Příběh Sarah Connor a Veronica Mars, které jsem kompletně odsunul na jindy.Před dvěma hodinama jsem přišel domů, v trafice jsem si koupil novou Cinemu, Svět filmu, Filmstage a Krimi Revue. Proč to vlastně pořád kupuju, když si to nikdy nepřečtu ? No co... peníze jsou přece na utrácení. 

Konečně mám chvíly čas něco sem taky napsat. Pak si půjdu na pár hodin lehnout a nejspíš mě vzbudí telefon až mi bude ségra volat kde se flákám, že se mě malá neteř nemůže dočkat. No jo, já se na ni taky těším, doufám že ještě nezapoměla kdo jsem. Předtím se ale ještě podívám na facebook, za ten měsíc co sem tam nebyl bude asi nabitej. A když mi zbyde pár minut tak se něčeho najím a podívám se na kabelovce na pár reklam když už jsem si ji nechal zařídit. Doufám že mi nebude volat máma, s ní je to vždycky na dlouho. Jak sám sebe ale už za ty léta znám, pravděpodobně se zaseknu u nějakého absolutně pitomého seriálu, na který sice nikdy nekoukám, jenže za těch deset minut u jídla jsem poznal postavy, zjistil jejich situaci a teď musím vědět jak to dopadne...BACHA BUFFY !!! UPIR !!!

Sotva začnou titulky a já se zvednu k odchodu, určitě někdo zazvoní a určitě to bude kámoš. A určitě bude chtít jít buď dovnitř koukat na filmy, nebo mě vytáhnout na pivo. Holt, rodina má přednost, kámošovi ukážu východ a vyrazím za...... SAKRA !!!

A kdy půjdu do toho kina ? CHce to novej plán... 

komentáře (2) | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)