Jak jsem přestal kouřit...

10. březen 2012 | 13.24 |
› 

Odpověď : nepřestal. Už jsem podnikl několik pokusů, ale vždycky mě něco tak vynervuje, že si zapálit prostě musím. Dlouho jsem si myslel, že prostě nemám silnou vůli, ale jednou se mi podařilo přestat na dva nebo tři týdny, pořád mi je někdo nabízel a já s úspěchem odmítal, pak mě ale zase něco zdeprimovalo, tak jsem si zapálil. A jelo to dál. Myslím, že spíš nemám důvod s tím končit. Moje zdraví pro mě není dost silná motivace, já se rozhodně šedesáti let, kdy budu chodit o berlích, stát fronty u doktora, důchody už dávno nebudou existovat, už se mi ani nepostaví, nebudu moct pít alkohol ani jíst nezdravě, dožít nechci. Nevím proč všichni lidi chtějí žít co nejdéle, mě bude padesát let tak akorát stačit. Kouřím už jedenáctý rok, až donedávna jsem nad tím nijak nepřemýšlel, ale je fakt, že poslední rok, dva, začínám cítit následky už teď. Vždycky jsem si říkal, že mě to dostihne až ve stáří, ale nedávno jsem běžel na autobus a myslel jsem že vyplivnu plíce. Aspoň zatím nemám ten pověstnej kuřáckej kašel.

Větší motivace jsou ušetřené peníze, kterých za měsíc vyhodím za cigára opravdu dost. Jenže stejně bych je utratil za něco jiného, když přestanete kouřit, začnete víc jíst. Budu kupovat víc jídla, ztloustnu a budu vyhazovat prachy za dietní prášky, o hodně dražší než jsou cigarety. Nehledě na to, že mi cígo fakt bodne když jsem v depresi nebo mám prostě blbej den. 

Nechci se zastávat cigaret, když pár dní nekouřím líbí se mi ta čistá mysl co naběhne, líp se mi dýchá, nejsem pořád tak unavenej, nemám žlutý prsty, popraskaný rty a tak... Ale po pár dnech si stejně řeknu : proč s tím vlastně končit ? To bych musel mít někoho, pro koho by mělo smysl s tím skončit a mít radost z vlastního zdraví. Možná někdy...nebo co...

A nesměl bych chodit do hospody se svejma kámošema, který jsou až na pár výjímek všichni kuřáci.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Jak jsem přestal kouřit... tabby 15. 03. 2012 - 20:49
RE(2x): Jak jsem přestal kouřit... whysoserious 15. 03. 2012 - 22:53
RE(3x): Jak jsem přestal kouřit... whysoserious 15. 03. 2012 - 23:18
RE(4x): Jak jsem přestal kouřit... tabby 18. 03. 2012 - 21:36
RE(5x): Jak jsem přestal kouřit... whysoserious 20. 03. 2012 - 11:30